Regnum Lachiensis / Aktuality

Soutěž o získání odznaku "Království lašské"

Kulturně-vlastivědné sdružení "Království lašské" vyhlásilo soutěž o získání turistického odznaku. Úkolem soutěžících je navštívit 28 vybraných míst našeho regionu a získat potvrzení - razítko, vstupenku, nebo opsat potřebný údaj do příslušné kolonky záznamníku. Jde o významné lokality jako Frýdecký zámek, Slezskoostravský hrad, Landek - hornické muzeum, hrad Starý Jičín, Štramberk, Hukvaldy, Lysá hora, Prašivá či Radhošť. V záznamníku jsou také zařazeny méně známá, avšak zajímavá místa, která mnohdy zůstavají opomenuta: muzeum Poodří v Klimkovicích, muzeum Moravských bratří v Suchdolu, muzeum vystěhovalectví v Lichnově, Lašská jizba v Sedlištích, rodný dům Františka Palackého v Hodslavicích, Lašské muzeum v Kopřivnici, rodný dům Sigmunda Freuda v Příboře aj.

Záznamníky jsou k dostání (v ceně 30 Kč) v informačních centrech ve Frýdku-Místku, ve Frýdlantě n. O., v Ostravici, v Brušperku, ve Štramberku a také u našich sponzorů - v restauraci Lašská jizba v Sedlištích, v prodejně Beskydské likérky ve Starém Městě u Frýdku, v hospůdce U Bobra v Raškovicích, v hostinci Ondráš v Janovicích, v hospodě Pod Borovou v Malenovicích, v hostinci U Čendy a v Lašském ZOO v Hodoňovicích, v recepci hotelu Prosper v Čeladné, v Hospůdce Kohutka ve Vyšních Lhotách, v restauraci hotelu Lašská Chalupa v Kunčicích p. O. aj.

Las_kral_pecet_bile_pozadi

 Po splnění podmínek uchazeč o odznak doručí záznamník (osobně nebo poštou) na adresu: Království lašské o. s., Skalice 6, 738 01 Frýdek-Místek (tel.: 724 140 705) a obdrží pak zmíněný odznak zdarma. Prvních 50 účastníků bude odměněno zvláštní prémií - suvenýrem od sponzorů. V ceně záznamníku je i poštovné.